Термінал EVT встановив новий рекорд навантаження зерна на судно за зміну

Портовий зерновий термінал EVT за 12-годинну зміну навантажив на панамакс Yasa Unity 24 тис. тонн пшениці. Це рекордний показник за всю історію терміналу, якого вдалося досягти шляхом обробки судна двома вантажними машинами Neuero.

Продуктивність однієї суднонавантажувальної машини склала 1 тис. тонн зерна на годину, що є її максимальної робочою потужністю. Новий рекорд встановлений під керівництвом начальника зміни Володимира Райкова.

«Ми дуже раді такому результату, який досягнутий завдяки злагодженим діям співробітників і чіткій організації роботи. EVT планомірно йшов до високої інтенсивності навантаження суден, закуповуючи нове обладнання, розширюючи інфраструктуру та удосконалюючи внутрішні процеси. Упевнений, що нові рекорди не змусять довго чекати», — зазначив директор портового оператора «ЄВТ Грейн» Сергій Гунько.

Наразі обробка судна триває. Всього біля причалу №4 буде завантажено 48 тис. тонн вантажу. Потім панамакс вийде на рейд, де візьме ще 22 тис. тонн з борта Princess Nicole. Власник вантажу — компанія Cargill.

Зазначимо, що панамакс Yasa Unity довжиною 225 м і шириною 32 м став п'ятим судном даного класу, яке прийняв термінал EVT в сезоні 2021/2022. Традиційно в цьому сезоні EVT працює з усіма видами вантажів, в тому числі з пшеницею, ячменем, соєю, кукурудзою, рапсом.

Нагадаємо, термінал EVT оперує двома власними причалами: № 4 (довжина 280 м, глибина 11,5 м) і №3 (довжина 180 м, глибина 11,5 м). А також двома суднонавантажувальними машинами Neuero. Причал №3 і друга машина введені в експлуатацію на початку 2021 року. Головною особливістю цієї суднонавантажувальної машини є максимально великий в Україні фронт робіт — 420 метрів, що дозволяє їй пересуватися і відвантажувати зерно на двох причалах терміналу. Введення в експлуатацію нових потужностей дало можливість терміналу збільшити обсяги відвантаженого через причал зерна у 2,5 рази, а також приймати під обробку одночасно кілька великотоннажних суден.